Polacy o krok od złota. Biało-czerwoni na czele przed ostatnim dniem lekkoatletycznej drużynówki w Bydgoszczy

Polacy o krok od triumfu w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni są liderami klasyfikacji po dwóch dniach zmagań na stadionie Zawiszy.

Pierwotnie na czele klasyfikacji znajdowali się Francuzi, którzy nad Polakami mieli pół punktu przewagi. Komisja sędziowska podjęła jednak następnie decyzję o zdyskwalifikowaniu francuskiej sztafety 4×100 metrów, która swój bieg wygrała (38.29), ale zdaniem sędziów, jedna ze zmian u francuskich zawodników została przeprowadzona w sposób nieregulaminowy.

Stąd na czele klasyfikacji znaleźli się Polacy. Biało-czerwoni w sobotę triumfowali w pięciu konkurencjach. Na dystansie 1500 metrów mężczyzn najlepszy okazał się kapitan naszej kadry Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy uzyskał czas 3:47.88. W jego ślady poszli jeszcze Patryk Dobek (400 m przez płotki – 48,80), kulomiot Michał Haratyk – 21,83 m i młociarz Wojciech Nowicki – 78,84 m. Wśród kobiet najszybsza na 400 m była Justyna Święty-Ersetic z czasem 51.23 sek.

Jak radzili sobie pozostali zawodnicy Zawiszy? Remigiusz Olszewski został zdyskwalifikowany w finale sprintu mężczyzn, a konkurs tyczkarek na dziesiątym miejscu ukończyła Kamila Przybyła z wynikiem 4,21 m.

W niedzielę odbędzie się osiemnaście kolejnych finałowych konkurencji (początek zmagań od 15:00). W akcji m.in. Iga Baumgart-Witan, która pobiegnie w składzie żeńskiej sztafety 4×400 m.