Zawody wędkarskie o Puchar Strefy Wyrzyskiej

310

W dniu 20 września 2020 roku nad jeziorem Młotkowieckim rozegrane zostały spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Strefy Wyrzyskiej. W zmaganiach tych uczestniczyło 5 drużyn złożonych z 1 juniora i 3 seniorów. Reprezentowały one Koła PZW z Wysokiej, Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego, Wyrzyska oraz Osieka nad Notecią. Organizatorem wędkarskiej imprezy było Koło PZW w Wyrzysku.

Po zbiórce zawodników, powitaniu i uroczystym otwarciu zawodów wędkarze rozeszli się na stanowiska. Po sygnale poleciały do wody kule zanętowe, a następnie zaczęto łowić ryby. Te ostatnie brały raczej średnio, a na wynik duży wpływ miało wylosowane stanowisko. Łowiono głównie drobne płocie, leszcze, krąpie. Po zakończeniu łowienia i zważeniu ryb wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Kolo PZW z Osieka nad Notecią (Mikołaj Rzepecki, Wiktor Mazur, Tomasz Mazur, Mariusz Kwaśniewski) – 6 pkt.
II miejsce – Koło PZW z Wyrzyska (Kacper Grubich, Sławomir Badura, Wojciech Grubich, Dariusz Drapała) – 11 pkt. – o miejscu zadecydowała waga ryb
III miejsce – Kolo PZW z Miasteczka Krajeńskiego ( Krzysztof Dupla, Łukasz Dupla, Kamil Dziubek, Roman Waszak) – 11 pkt
IV miejsce – Kolo PZW z Wysokiej (Agata Radlińska,cJan Kozakiewicz, Kamil Bylebył, Paweł Kozakiewicz) – 13 pkt.
V miejsce – Kolo PZW z Białośliwia (Daniel Wachowiak, Władysław Włodarek, Marcin Baszczyn, Emil Kusz) – 19 pkt

Każda z pięciu drużyn otrzymała pamiątkowe okazałe puchary, które na ręce kapitanów wręczał Ryszard Rozpłoch – wiceprezes koła z Wyrzyska. Puchary przypadły także indywidualnie dla juniora i seniora z największą ilością złowionych ryb.

Wśród juniorów najlepszym okazał się Mikołaj Rzepecki -PZW Osiek nad Notecią natomiast wśród seniorów Tomasz Mazur również z osieckiego kola. Zawody zakończone zostały wspólnym gorącym posiłkiem integracyjnym.

Były to ostanie zawody w dyscyplinie spławikowej organizowane przez koło PZW z Wyrzyska w sezonie 2020r. Pozostały jeszcze zawody spiningowe dla członków wyrzyskiego kola, które odbędą się w październiku na jeziorze Falmierowskim (koło poinformuje o nich w osobnym ogłoszeniu). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym kolegom wędkarzom miłego i aktywnego pobytu z wędką nad wodą. Zapraszamy do licznego udziału w zawodach w sezonie 2021.

Z wędkarskim pozdrowieniem – „Wodom cześć”.

Tekst i foto: Koło PZW w Wyrzysku