18 maja w KPCK, Europejska Noc Muzeów: Spektakl dla dzieci i koncert Siggy Davis

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszcz zaprasza w dniu 18 maja 2024 (sobota) do Salonu Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy na spektakl dla dzieci i koncert w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, wstęp wolny.

Godz. 18:00 – Były sobie Włochatki: Wielki Ktoś od sprzątania  – spektakl edukacyjny dla najmłodszych

Bohaterami przedstawienia są lalki – Włochatki, mieszkańcy KPCK-owego strychu, mające niesamowite przygody, pełne tajemnic, niekiedy z dreszczykiem, zawsze jednak kończące się morałem. Zapraszamy na spektakl z bałaganem w tle. Kto w domu powinien zajmować się porządkami, jak w najprostszy sposób można sobie z nimi poradzić i komu przysługuje odznaka Wielkiego Ktosia od sprzątania – dowiecie się, oglądając przedstawienie. Spektakl będzie prezentowany w konwencji mieszanej – teatru lalek z żywym planem.

Godz. 22:00 – Koncert Siggy Davis & Puma Band

Siggy Davis to niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Broadwayu, grała także w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy. Projekt tej wybitnej wokalistki jest kontynuacją jej osiągnięć muzycznych oraz chęcią zaprezentowania wspólnie z polskimi muzykami i polskiej publiczności swoich kompozycji, w tym własnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul.

Puma Band w składzie:

Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog; jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Nagrał pięć płyt autorskich.

Stan Michalak – kontrabasista, skrzypek, kompozytor. Jego muzyczne korzenie tkwią głęboko w tradycji europejskiej muzyki klasycznej, jazzu i szeroko pojmowanej kreatywnej improwizacji muzycznej.

Jacek Pelc – unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych od solo czy dwuosobowych miniformacji GuDrumBa.

 

 

Jędrzej Kubiak – Marketing Kultury