30-latek na trasie Bydgoszcz-Toruń przewoził 1,5 kg marihuany. Wpadł podczas policyjnej kontroli

Policjanci z Torunia podczas przeprowadzania kontroli, zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przewoził samochodem duże ilości narkotyków.

Cała akcja rozegrała się w niedzielę tuż po godzinie 23:00. – Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu podczas patrolowania trasy S10, zauważyli osobowego volkswagena golfa – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dodaje, że funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd, jak i kierującego nim 30-letniego mężczyznę.

Podczas kontroli pojazdu okazało się, że 30-latek przewozi w aucie foliowe opakowania z suszem roślinnym, a badanie narkotesterem wykazało, że w opakowaniach foliowych znajduje się marihuana. – Jej łączna masa wyniosła blisko 1,5 kilograma – dodaje mł. asp. Chrostowski. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Po kilku godzinach, 30-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozić może kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie, we wtorkowe popołudnie, toruński sąd przychylił się do wniosku złożonego przez śledczych i wobec zatrzymanego 30-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: KMP w Toruniu