5000 maseczek dla najbardziej narażonych!

„Solidarna Akcja – Szyjemy Maseczki” rozpoczęta przez Urząd Miejski w Łobżenicy, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łobżenicy i Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy akcja szycia maseczek przyniosła bardzo szybki i pozytywny odzew.

Zostały zakupione niezbędne materiały do szycia maseczek. Możemy z nich uszyć ponad pięć tysięcy maseczek. Od 3 kwietnia 2020 do  6 kwietnia 2020 roku  wspaniałe mieszkanki gminy uszyły ich aż 700!

Pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łobżenicy i Centrum Profilaktyki i Aktywności Społecznej w Łobżenicy od 7 kwietnia 2020 roku rozpoczęli dystrybucję maseczek – po uszyciu, każda maseczka jest dezynfekowana. Sporządzono pakiety składające się z 5 sztuk maseczek.

Zależy nam, aby dostarczyć maseczki seniorom, którzy szczególnie narażeni są na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Władze samorządowe Łobżenicy składają serdeczne podziękowania mieszkankom Gminy Łobżenica i wszystkim zaangażowanym, którzy z miłości do ludzi i potrzeby serca szyją maseczki okazując przy tym niezwykłe wsparcie i solidarność międzyludzką. Przyjdzie jeszcze lepszy moment na składanie podziękowań, ale już dzisiaj wiemy, że nigdy nie zdołamy odwdzięczyć się za zaangażowanie i pracę.

UM Łobżenica