90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych

W sobotę, 30 listopada 2019 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych świętowała 90-lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnej mszy w garażu remizy, która odprawił ks. Zbigniew Plewa z parafii w Dziewierzewie. Po wspólnej modlitwie przed budynkiem jednostki odbyła się główna uroczystość Jubileuszu OSP w Górkach Zagajnych.

Wiceprezes jednostki Łukasz Jachim powitał licznie przybyłych gości. Pani Anna Duda- Nowicka w imieniu gospodarzy uroczystości zaprosiła Starostę Nakielskiego Pana Tadeusza Sobola, Prezesa OSP w Górkach Zagajnych dh.Juranda Świerca oraz przedstawicielkę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do symbolicznego odsłonięcia okolicznościowego obelisku.

Kamień z pamiątkową tablicą poświecił kapłan, po czym delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Prezes jednostki druh Jurand Świerc w swoim wystąpieniu w skrócie przypomniał rys historyczny jednostki w Górkach Zagajnych.

Z okazji 90- lecia jednostki Starosta Nakielski Pan Tadeusz Sobol wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Danielem Olszakiem na ręce Prezesa jednostki przekazali okolicznościowy adres i dwa węże strażackie. Głos zabrał i życzenia przekazał także Zastępca Komendanta Powiatowego st.bryg. Franciszek Sobiechowski, Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP dh Piotr Hemmerling, który w późniejszym czasie odznaczył członków młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odznakami MDP.

W imieniu Burmistrza Kcyni życzenia i czek o wartości 500 złotych przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Jan Kurant. Życzenia przekazali: dyrektor szkoły w Dziewierzewie Rafał Leśniarek, Komendant Gminny OSP w Kcyni Michał Olender oraz pozostali  przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek.

Uroczystości zakończyły się smacznym, gorącym poczęstunkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie „Kogel Mogel”.

tekst i fot. Robert Koniec