REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

I Turniej Noworoczny w Mroczy w kategorii ORLIKA już za nami

Turniej odbył się w ostatnią sobotę na hali widowiskowej w Mroczy.  Na zaproszenie gospodarzy klubu LUKS Feniks”  do Mroczy zjechały ekipy z regionu. Mecze  rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” w  dwóch grupach A i B po 12 minut. Grupa  A  to AMP Sępólno Kraj., Krajna Wyrzysk, Gryf Sicienko, Czarni Nakło. Grupa B  Jeziorak Żnin, Feniks Mrocza, Pomorzanin Serock i Grom Więcbork.
Już pierwszy mecz pomiędzy AMP Sępólno -Krajna Wyrzysk  zapowiadał wiele  emocji. Strzelono aż  6 bramek,  co  dało  do myślenia pozostałym ekipom. Krajna  Wyrzysk  to wspaniały zespół prowadzony  przez  dobrego szkoleniowca  Artura Rózgę. Liczyliśmy na ten zespół w  finale tego turnieju.
Drugi mecz tego turnieju to mecz dla nas najważniejszy. Feniks Mrocza  grał z  Jeziorakiem Żnin. Po bardzo dobrej  i wyrównanej grze spotkanie zakończyło się podziałem punktów co zapowiadało dalsze emocje w pozostałych rozgrywkach.
Po 2 pierwszych meczach, aby ostudzić emocje, dokonano oficjalnego otwarcia imprezy. Przywitania dokonał gospodarz obiektu, dyrektor  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Marian Wiśniewski  wraz   z prezesem Feniksa Marcinem Klebsem.
Druga  kolejka  grupowa  to już mecze o wszystko, albo finały, albo gra o prestiż.  Kolejnym rywalem to zespół Gromu Więcbork, który  w pierwszej kolejce wygrał z Serockiem 1:0. Mecz zacięty i bardzo  ciekawy. Oba zespoły pokazały  świetne wyszkolenie technicznie. Orlicy Marcina Koguta to ciekawy  zespół, który potrafi zaskoczyć. Jednak to my mieliśmy więcej szczęścia i po akcji Filipa Burzyńskiego strzeliliśmy jedyną bramkę która dała nam upragnione 3 pkt.
Trzecie starcie w grupie to  bardzo groźny rywal - Pomorzanin Serock. Podczas ostatniego turnieju  w Osielsku orlicy Feniksa  przegrali  właśnie  z tym zespołem. Postanowili zmazać  tę plamę i się zrewanżować. Odrobili  wynik a nawet  z nawiązką. Wygrywamy 6:1, a bramki strzelali  Filip Burzyński x1, Marek Nowak x2, Cyprian Frankowski x2 i Jakub Pacholski x1. W bramce  szalał Paweł Gondek, który swoimi  interwencjami zachwycał kibiców.
W przerwie  obiadowej  zagrały mecz towarzysko żaki  pana Arkadiusza Króla i II drużyna orlików. Mecz wygrali starsi 2:1. Chłopcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd  Miasta i Gminy Mrocza przy  ogromnym udziale Pani Joanny Murawiec.
Z grupy B wychodzimy z pierwszego miejsca i w półfinale natykamy się  na odwiecznego rywala - Gryf Sicienko. Ostatnie mecze  z Sicienkiem  nie były dla nas udane.  Jednak własne  boisko oraz doping kibiców  pozwolił nam  uwierzyć w sukces. Mecz  najpiękniejszy  z całego turnieju. Oba zespoły łatwo nie chciały się poddać. Walki na boisku było dużo, sytuacji pod bramkami wiele, ale  tą najważniejszą  wykorzystaliśmy MY. Kasjan Wiese pokonał  bramkarza Gryfa i  dał nam szanse  gry w finale  tego turnieju. W tym meczu  pochwała dla całego zespołu. 
W meczu o trzecie miejsce Gryf zagrał z Jeziorakiem. Sicienko wygrało 2:0, zdobywając trzecie miejsce. 
Wielki finał tuż tuż. Ostatnie wskazówki  w  tym meczu  bo rywalem  jest mocna Krajana Wyrzysk. Początek meczu to atak Wyrzyska, ale w bramce nie do pokonania Paweł Gondek. W regulaminowym czasie wynik na tablicy wyników  to 0:0. W serii rzutów karnych  ogromne emocje. Jakub Pacholski, nie strzela, Marek Nowak nie strzela. Czyżby dramat w karnych?  Trzeci karny Filip Burzyński  i GGGOOOOLLL . Nadzieje  wróciły.  Czwarty karny i wyrównanie 2:2 Seweryn Kisły. Wielka odpowiedzialność  spadła  na Kasjana Wiese on jako ostatni  strzela. Jeśli strzeli to Feniks wygra 3:2 i wygra  cały turniej. Podszedł niepewnie ale to co  zrobił  dla  całej  drużyny  to mistrzostwo. Strzela i gooollllllll. Feniks  szaleje  z radości  wygrywamy  turniej w Mroczy  po wspaniałym  finale. 
Wielkie  słowa ,,dziękuję” kieruję do  sponsorów, którzy wspomogli nas finansowo - Jacek Pyszka, Marta i Arkadiusz Kisły, Małgorzata i Radosław Nowak,  Szymonowi Becker, Lidia Burzyńska, PPU Kabu  i Urząd Miasta i Gminy Mrocza. Wielkie  słowa  DZIĘKUJĘ osobom przy  sklepiku  Iwona Pacholska, Ewa Burzyńska, Anna Frankowska, Justyna Janik, Marta Kisły, Małgorzata Nowak. Sędzią spotkań był Janusz Młynarek  za co mu bardzo dziękuje.
Podczas turnieju  rozegraliśmy  turniej  gry FIFA 2017, przy którym dużo pracy mieli Kacper Burzyński i Sara Ormińska.  Zwycięzcą  turnieju został Szymon Kienast  z Gromu Więcbork.

tekst: Zbigniew Burzyński - trener
zdjęcia: Kamila Mądrzyńska