REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci na wycieczkę

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 41–latek, który pijany wsiadł za kierownicę autobusu i wiózł dzieci z powiatu pilskiego na wycieczkę do Zakopanego. O tym, że kierowca może być pijany, powiadomił policję jeden z pasażerów. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a niebawem usłyszy on zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (16/17.06.2017). Około 2.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od osoby, która powiadomiła, że jest pasażerem autobusu wycieczkowego, a kierowca pojazdu prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Ze zgłoszenie wynikało, że autobus wyjechał z powiatu pilskiego i aktualnie zmierza w stronę Bydgoszczy.

Dyżurny natychmiast skierował patrol w rejon nakielskiej obwodnicy, gdzie mundurowi zwracali uwagę na przejeżdżające pojazdy celem zatrzymania autobusu opisanego w zgłoszeniu.  Już po kilku minutach pojazd został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że autobusem podróżowało około 30 osób, w tym dzieci. Przystankiem docelowym wycieczkowiczów było Zakopane.

Natychmiast po zatrzymaniu autobusu, kierowca został poddany badaniu na trzeźwość. Badanie 41-letniego kierowcy potwierdziło, że w wydychanym przez niego powietrzu znajduje się alkohol. Alkomat wykazał, w organizmie mieszkańca gminy Łobżenica prawie promil alkoholu.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Dzieci jadące na wycieczkę zostały przekazane opiekunom, pod których pieczą, oczekiwały na przyjazd innego, trzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny 41-latek po wykonanych czynnościach został zwolniony. Niebawem usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawę rozstrzygnie sąd, a kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki przytomnemu zachowaniu jednego z pasażerów nie doszło do tragedii.

mł. asp. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią