REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Seniorzy w okolicach Chojnic

Miesiąc lipiec jest odpowiednim okresem do przypomnienia ciekawych miejsc leżących na terenach sąsiadujących z Krajną. Seniorzy zrzeszeni w nakielskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odwiedzili Charzykowy i Krojanty oraz przejazdem Chojnice.
Szczególny urok ma jezioro charzykowskie zwane również Jezioro Łukomie, a po kaszubsku "Charzëkòwsczé Jezoro". We wspomnieniach pozostaje jako miejsce obozów i biwaków harcerskich. Jezioro znajduje się w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Doskonale nadaje się do organizowania rejsów turystycznych, posiada bowiem niezwykle urokliwe zatoczki, dwie wyspy i na ogół łatwo dostępne, choć w większości zalesione brzegi, a także od niedawna port jachtowy (w Charzykowach) wyposażony w odpowiednie dźwigi i slipy do wodowania jachtów. Krojanty to nie tylko miejsce pierwszej polskiej szarży kawaleryjskiej podczas wojny obronnej 1939 roku ale również siedziba Prywatnej Kliniki Rehabilitacyjnej. Dzięki uprzejmości właścicieli, Seniorzy odwiedzili miejsca zabiegów rehabilitacyjnych schorzeń narządów ruchu oraz terapii wszelkich zespołów bólowych, w tym kręgosłupa i głowy.

materiał: Henryk Knioła

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich  elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Bez zgody - tylko do użytku prywatnego.