Muzeum

Dariusz Domek

Aktualności

Przemysław Zieliński zwycięzcą 14. Wartburg-Cup w Niemczech

Młody mieszkaniec Szubina Przemysław Zieliński (21 lat) odniósł swoje premierowe zwycięstwo na kortach w niemieckim Eisenach. Turniej rozgrywany był z ramienia Niemieckiego Związku Tenisowego z pulą nagród wynoszącą 2.200 euro i trwał od 4.08.2017 do 6.08.2017. Przemek w drodze po zwycięstwo wygrał 5 spotkań. Już od drugiej rundy przeciwnicy stawiali zacięty opór i nasz mieszkaniec musiał pokazać wszystko co potrafi, by zameldować się w dalszej fazie rozgrywek. Na szczególną uwagę zasługuje mecz półfinałowy rozgrywany w niedzielne południe. Przemek wykazał się psychiczną i fizyczną odpornością wygrywając po 3.5 godzinnej walce 4:6 6:3 6:2. W finale niestety, nie udało się oszukać zmęczenia i Przemek przegrał set otwarcia 6:7(3) nie wykorzystując piłki setowej. W drugiej partii Szubinianin wzniósł się na swoje wyżyny wygrywając 6:4 i tym samym doprowadził do decydującego 3 seta. W 3 secie od samego początku narzucił wysokie tempo, za którym niemiecki przeciwnik miał duże problemy nadążyć. Mimo sporych nerwów i kolejnego 3 godzinnego meczu w samej końcówce Przemek wygrał 6:4 i tym samym zapisał na swoje konto pierwsze zwycięstwo w takiej rangi zawodach. Tradycją turnieju jest, że zawodnik otrzymuje puchar dopiero wtedy, gdy trzykrotnie wygra zawody. Przemka imię i nazwisko będzie wygrawerowane na podstawie pucharu jako zwycięzcy z 2017 roku. Tyle o turnieju w Eisenach.
Od poniedziałku rozpoczął przygotowania do zawodowego turnieju ITF Futures Bydgoszcz z pula nagród 25,000$, który rozpoczął się 12.08.2017. Przemek będzie musiał przejść 3 rundy eliminacji i następnie wygrać przynajmniej jeden mecz w turnieju głównym, żeby zaistnieć w prestiżowym rankingu ATP. Przemek w te wakacje występuje regularnie w cyklu ITF (International Tennis Federation) biorąc udział w pięciu jak dotychczas turniejach. Niestety w 4 turniejach odpadał w 2 rundzie eliminacji po zaciętych meczach z notowanymi rywalami. W bieżącym roku rozegrał również dwa turnieje z cyklu PZT (Polski Związek Tenisowy) dwukrotnie zajmując 2 miejsce wygrywając 10 spotkań, a przegrywając jedynie 2 z późniejszymi zwycięzcami. Trwający turniej w Bydgoszczy jest ostatnim przewidzianym w planie startowym przed powrotem na 3 rok uczelniany w Stanach Zjednoczonych do stanu Oklahoma.