REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy już 16 września

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy kierowane jest do osób zainteresowanych przemysłową historią miasta oraz do miłośników industrialu z innych części kraju. Sobota, 16 września, to szczególny dzień i okazja by zwiedzić obiekty należące do Szlaku. To ostatnia tak duża impreza w sezonie. Wśród licznych atrakcji znajdą się takie, które zainteresują wszystkie trzy pokolenia. Obiekty zapraszają w godz. 12:00-18:00. O 19:00 odbędzie się wielki finał na Wyspie  Młyńskiej, czyli  prezentacje oraz widowiskowy koncert Karbido z wizualizacjami VJ Group Cube.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, koordynator Szlaku TeH2O, przygotowało bogaty w atrakcje program dla zwiedzających. Wśród głównych punktów znalazło się między innymi ostatnie w sezonie Kino Plenerowe przy Spichrzach nad Brdą, gdzie od godz. 12:00 będzie można zobaczyć takie hity filmowe jak Noc w muzeum: Tajemnica grobowca (2014), czy Obrońcy Skarbów (2014) z gwiazdorską obsadą. Na Wyspie Młyńskiej odbędą się otwarte warsztaty food designu, będzie można także wykonać własnoręcznie maskotki i zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Muzeum zaprasza również na wycieczkę z przewodnikiem po Wyspie Młyńskiej oraz do udziału w rodzinnej grze turystycznej z nagrodami.

W Strefie Wolnego Czasu przy Zbiorach Archeologicznych czekają gry i zabawy z animatorem, odkrywanie skarbów szlakowych skrzyń oraz malowanie twarzy dla dzieci.

Podczas TehoFestu w Exploseum o godz. 15:00 odbędzie się otwarcie nowej ekspozycji czasowej Obozy DAG Bromberg, podczas którego wystąpi grupa animacji historycznej. Na najmłodszych, choć nie tylko, czekają także kursy kamuflażu, gry i konkursy zręcznościowe m.in. : strzelanie z łuku, skrzynka snajpera, laserowy tor, saper, wieża ze skrzynek i wiele innych.

To tylko niektóre z propozycji Muzeum Okręgowego. Zapraszamy do poznania programu całego wydarzenia, we wszystkich obiektach Szlaku na stronie www.ludzieitechnika.pl.

Podczas TehoFestu odbędzie się konkurs PRZYBIJ PIĄTKĘ SZLAKOWI!

Oto zasady:

Zbierz pięć pieczątek z obiektów Szlaku TeH2O i weź udział w losowaniu nagród! Do zgarnięcia m.in. zaproszenie do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego i nagrody od partnerów i sponsorów!

Wrzuć kupon do skrzynki konkursowej na stoisku informacyjnym w amfiteatrze przy Spichrzach nad Brdą do godz. 19.00. Losowanie nagród o godz. 20.00 na Wyspie Młyńskiej.

Natalia Szczerbińska - Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy