REKLAMA
Aktualności
2018-02-22
NLS. Zespoły Żeglugi i NTS Kadeci ...
2018-02-22
Nakło nad Notecią. Zapraszamy ...
2018-02-22
Bezpieczeństwo tkwi w detalach, ...
2018-02-21
Mrocza. „Cezary Pazura The ...
2018-02-21
Siatkarze z Trójki pojadą na Mistrzostwa ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Spotkanie w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczące poszkodowanych w nawałnicy

11 września 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji osób poszkodowanych w nawałnicach w nocy 11/12 sierpnia 2017 r.

W spotkaniu wziął udział Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, a także wojewodowie oraz inni starostowie z terenów, które szczególnie zostały dotknięte nawałnicą. Wśród obecnych byli również przedsiębiorcy, którzy wyrazili chęć wsparcia poszkodowanych swoimi wyrobami budowlanymi. Było to związane z apelem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, który zwrócił się z prośbą o pomoc w odbudowie domów poprzez stworzenie specjalnej oferty cenowej dla mieszkańców lub przekazanie im w miarę możliwości materiałów budowlanych bez ponoszenia kosztów.

Propozycja ta została poparta przez obecnych przedstawicieli firm. Zadeklarowali oni nieodpłatne przekazanie materiałów w ramach pomocy. Istotnym punktem spotkania było rozdysponowanie ich w taki sposób, by trafiły do najbardziej potrzebujących. Informacje o zakresie przekazywanego wsparcia były zbierane przez wojewodów.

Warto podkreślić, że Powiat Nakielski zbiera informacje od wszystkich pięciu gmin na temat zapotrzebowania na konkretne materiały budowlane.

źródło; Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią