REKLAMA
Aktualności
2017-12-16
II liga - Wygrana Womixu NTS Nakło ...
2017-12-16
6522 złotych i wiele darów dla ...
2017-12-16
Uczniowie z Czwórki w Wittenberdze ...
2017-12-16
Gdańsk. Obchody 36. rocznicy wprowadzenia ...
2017-12-16
Kup choinkę od leśników ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Policjanci z Mroczy przestrzegali seniorów przed oszustami

O oszustwach metodą „na wnuczka” i innych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze rozmawiali z Seniorami w Drążnie dzielnicowi z Komisariatu policji w Mroczy.

Ofiarami oszustów podających się za członków rodziny, a także w ostatnim czasie policjantów najczęściej padają osoby starsze. Oszuści wykorzystując łatwowierność Seniorów okradają ich z oszczędności całego życia. Aby zapobiec tego typu przestępstwom, policjanci spotykają się z Seniorami i przestrzegają przed metodami, jakimi posługują się oszuści.

Ostatnio policjanci z Komisariatu Policji w Mroczy wzięli udział w spotkaniu z cyklu „Z wizytą u sąsiadki”, które zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Drążnie. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z jego uczestnikami na temat oszustw dokonywanych na Seniorach.

Mundurowi przestrzegali przed oszustami, informowali w jaki sposób działają i jakie historię najczęściej wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Zwracali uwagę, że jedną z najpopularniejszych metod, jaką stosują oszuści, aby okradać seniorów jest metoda na tzw.; „wnuczka”, gdzie przestępcy podają się za członków rodzin. Kolejną, coraz częściej stosowaną, jest metoda „na policjanta”, gdzie oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy policji, informując rozmówców, iż rozpracowują szajkę oszustów i potrzebują w tym pomocy.

Policjanci radzili także, aby wystrzegać się osób, które wchodzą do mieszkań pod pretekstem pomiarów wody czy prądu i zwracali uwagę, w jaki sposób zweryfikować, czy osoba faktycznie jest pracownikiem danej instytucji. Ostrzegali również przed obwoźnymi handlarzami, którzy również nie zawsze mają dobre zamiary.

Spotkania takie jak, to przeprowadzone przez mroteckich policjantów mają uświadamiać Seniorów i zapobiegać przestępstwom popełnianym na ich szkodę.

mł. asp. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią