REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Akademia szkolna z okazji Święta Niepodległości w nakielskim Liceum

10 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią uczniowie szkoły uczcili Święto Niepodległości. Klasa I prawnicza wraz z wychowawcą, Iloną Świder, przygotowała uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program oparty był na retrospekcji – narracji i inscenizacji poświęconych wybranym wydarzeniom dotyczącym utraty i odzyskania niepodległości. Uroczystość urozmaiciły wspólnie odśpiewane pieśni patriotyczne. Nie zabrakło hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Zgromadzeni w auli zobaczyli także dwa krótkie filmy. Pierwszy pt. Niezwyciężeni pokazał, jak Polska w XX wieku walczyła w wolność. Drugi powstał na podstawie przeprowadzonych w szkole miniwywiadów na temat patriotyzmu, odzyskania niepodległości oraz Polaków, którzy się do tego przysłużyli.

Na koniec wystąpiły sześciolatki z przedszkola “Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią. Przedszkolaki z grupy „Krasnali” pięknie zatańczyły poloneza pełnego widowiskowych i skomplikowanych figur. Dzieci zostały przygotowane przez panią Beatę Guziejko i panią Jolantę Wołowską. Obu przedszkolankom należą się słowa uznania za ich wysiłek oraz za pomysł współpracy z „Krzywoustym”. Maluchy zachwyciły całą widownię i dostały owację na stojąco. Polski taniec narodowy w wykonaniu „Krasnali” był idealną puentą na zakończenie uroczystości patriotycznych.

Dyrektor szkoły, pan Paweł Darul, podziękował I prawniczej oraz wychowawcy klasy za przygotowanie programu. Pogratulował też przedszkolakom i ich opiekunkom wspaniałego występu. Uroczystość podsumował krótką refleksją na temat patriotyzmu, który powinien łączyć Polaków, budować poczucie wspólnoty i tolerancji.

Natalia Mrotek kl. I prawnicza