REKLAMA
Aktualności
2018-01-22
Nakielska Liga Siatkówki - wyniki ...
2018-01-22
"Koncert kolęd, pastorałek i nie ...
2018-01-22
POLFLAM Żegluga Nakło z kolejnym ...
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Zagłębie Sosnowiec wygrywa turniej ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Uczniowie Technikum Eksploatacji Portów i Terminali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

Uczniowie klasy 4 II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali 12 stycznia 2018 roku wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz zwiedzili zakład produkcyjny „Lech. Browary Wielkopolskie” w Poznaniu.

Przedstawiono ofertę edukacyjną uczelni, prezentując nie tylko kierunki nauczania, ale także projekty i zasady współpracy z firmami logistycznymi i spedycyjnymi. Ciekawą propozycją jest kierunek logistyki dualnej „ International Logistics” polegający na systemie 9 tygodniu nauki i 9 tygodni praktyki- stażu płatnego w firmie logistycznej. Zachęca propozycja wynagrodzenia w wysokości co najmniej pokrywającej czesne i współpraca z wiodącymi przedsiębiorstwami logistycznymi. Uczelnia rekomenduje także studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach formowania ładunku, utrwalając zagadnienia z organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów w portach i terminalach. Ćwiczenia z formowania ładunków, przygotowane przez dydaktyków Wyższej Szkoły Logistyki, okazały się świetnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności tworzenia prawidłowych paletowych jednostek ładunkowych.

Od strony praktycznej poznali w laboratorium technikę, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych oraz zasilania elektronicznego układu (etykieta RFID) stanowiącego etykietę towaru w celu identyfikacji obiektu. Wdrożenie systemu RFID do systemu zarządzania opakowaniami zwrotnymi zwiększa efektywność zarządzania opakowaniami zwrotnymi w łańcuchu dostaw.

Na zakończenie uczniowie zwiedzili zakład produkcyjny „Lech. Browary Wielkopolskie” w Poznaniu. O  tradycji poznańskiego i wielkopolskiego browarnictwa opowiadał- wykorzystując gwarę poznańską- były pracownik Starego Browaru. Wysłuchano ciekawych opowieści nie tylko o produkcji piwa, ale także wiele dowcipnych anegdot związanych z pracą browarników.   Oferta zajęć Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu okazała się – jak zwykle- atrakcyjna.  

materiał: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich  elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Bez zgody - tylko do użytku prywatnego.