REKLAMA
Aktualności
2018-01-22
Nakielska Liga Siatkówki - wyniki ...
2018-01-22
"Koncert kolęd, pastorałek i nie ...
2018-01-22
POLFLAM Żegluga Nakło z kolejnym ...
2018-01-21
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka ...
2018-01-21
Zagłębie Sosnowiec wygrywa turniej ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

39-latek zatrzymany dzień po tym, jak próbował się włamać do sklepu

Szubińscy kryminalni błyskawicznie ustalili i zatrzymali 39-latka, który usiłował włamać się do sklepu mieszczącego się na terenie miasta. Wczoraj (16.01) podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę oceni sąd.

Zgłoszenie o tym, że ktoś próbował włamać się do sklepu zoologicznego znajdującego się przy ul. 3 Maja w Szubinie wpłynęło do dyżurnego miejscowego komisariatu w miniony poniedziałek (15.01) wieczorem. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że sprawca najpierw zerwał kłódkę na bramce zabezpieczającej teren sklepu, następnie próbował sforsować drzwi, a gdy to się nie udało wybił szybę w oknie wystawowym. Kiedy w sklepie załączył się system alarmowy podejrzany uciekł z miejsca. Właściciel sklepu wycenił straty na kwotę 1,5 tysiąca złotych.

Szubińscy kryminalni już następnego dnia rano ustalili personalia podejrzewanego. 39-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Jeszcze wczoraj (16.01) mieszkaniec miasta usłyszał zarzut usiłowania włamania do sklepu. Teraz jego zachowanie oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  
 

autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią