REKLAMA
Aktualności
2018-02-17
Mrocza. I Zawody Halowe Młodzieżowych ...
2018-02-17
Dębowo. Dzień Sportu podczas ferii ...
2018-02-17
Bezpieczne ferie - luty 2018 ...
2018-02-17
Dębowo. Pierwszy dzień ferii zimowych ...
2018-02-17
Straż Miejska w Nakle nad Notecią ...
Nakło
Informator miejski
Sport
Miasto muzyki
Kontakt
Polecamy
Muzeum Powstanie

MuzeumAktualności

Na zdjęciu z 1920r. budynek domu opieki prowadzony przez ewangelików

Zaproponowaliśmy Państwu poznawanie Nakła nad Notecią i okolicy poprzez nasz portal internetowy. Co tydzień zamieszczamy jedno zdjęcie przedstawiające Nakło nad Notecią i okolice z okresu XIX i XX wieku. Na zamieszczonym zdjęciu w dniu 7 lutego 2018 roku widoczny jest budynek domu opieki (dom starców), który prowadzony był przez ewangelików - niemieckie siostry Diakonistki. Obiekt ten znajdował się przy szpitalu miejskim przy obecnej Al. A. Mickiewicza. Po II wojnie światowej na fundamentach tego obiektu powstał oddział ginekologiczno-położniczy nakielskiego szpitala. Obecnie w budynku tym mieści się administracja Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Zdjęcie pochodzi z 1920 roku.
Otrzymaliśmy trzy prawidłowe odpowiedzi, których udzielili: Witold Brodziński z Gdańska; Grzegorz Sobieszczyk, Waldemar Balcer z Nakła nad Notecią. Serdecznie dziękujemy. Jutro zamieścimy kolejną zagadkę.
 
tekst: Tadeusz Sobol
zdjęcia: Witold Brodziński, Grzegorz Sobieszczyk

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich  elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Bez zgody - tylko do użytku prywatnego.