A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” tematem Dyskusyjnego Klubu Ksiązki w Potulicach

W nowym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach, omawialiśmy książkę „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” autorstwa Genki Kawamura.
Jego pierwsza powieść „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” została przetłumaczona na czternaście języków. W samej Japonii sprzedała się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Akiry Nagaiego. Kawamura jest autorem dwóch innych powieści, próbuje swoich sił również jako pisarz literatury dziecięcej.
Co tak naprawdę jest w życiu ważne? Dni młodego listonosza, mieszkającego samotnie z kotem Kapustkiem, są policzone, choć on sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Diagnoza lekarska jest dla niego szokiem – zostały mu tylko miesiące, a może nawet tygodnie życia. Zanim jednak zdąży oswoić się z tą trudną wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: otrzyma dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata.

Powieść Genkiego Kawamury to dowcipna i jednocześnie wzruszająca opowieść o stracie i pojednaniu. To zarazem historia podróży w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co naprawdę liczy się w życiu.

Następne spotkanie odbędzie się 22.02.2023r. o godzinie 15:00.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Sandra Pruska- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią