Akcja „Skonsultuj z farmaceutą” w Centrum Handlowym RONDO

W sobotę 30 listopada 2019 roku w godzinach 9.00-16.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się akcja prozdrowotna „Skonsultuj z farmaceutą”, podczas której zostanie zwrócona uwaga na chorobę cywilizacyjną – cukrzycę. Podczas wydarzenia mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z darmowych badań i konsultacji. Organizatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział w Bydgoszczy.

„Skonsultuj z Farmaceutą” to ogólnopolska akcja edukacyjna, podczas której specjalnie przygotowani wolontariusze wykonują całkowicie bezpłatnie podstawowe badania medyczne. Najbliższa edycja będzie poświęcona profilaktyce i opiece farmaceutycznej w cukrzycy. Klienci CH RONDO będą mogli sprawdzić stężenie glukozy we krwi oraz wykonać pomiar ciśnienia tętniczego i analizę składu ciała. Otrzymane wyniki będzie można bezpłatnie skonsultować z farmaceutą, który zachęci do wprowadzenie w życie zdrowych nawyków mających na celu zminimalizowanie ryzyka chorób cywilizacyjnych.

„Kolejna akcja prozdrowotna w CH RONDO! Tym razem będziemy zachęcać mieszkańców Bydgoszczy do troski o zdrowie własne i swoich najbliższych po to, aby uniknąć jednej z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, czyli cukrzycy. Zapraszamy do CH RONDO, gdzie będzie można posłuchać, jak w prosty sposób wdrożyć zdrowe nawyki w życie” – mówi Lena Kosiorek, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

Badania oraz porady specjalistów w ramach akcji „Skonsultuj z farmaceutą” są bezpłatne.

Monika Paduch