Aleksander Knitter – fotograf spotkał się z uczestnikami ŚDS w Paterku

Wczoraj, 5 marca 2020 roku Olek Knitter (znany części społeczności Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle jako dawny trener drużyny piłkarskiej ŚDS w Chojnicach) przyjechał do Paterka opowiedzieć o swoje pracy, która równocześnie jest jego pasją. Przywiózł ze sobą ostatnią wystawę, na której dorośli ludzie przebierani za super bohaterów odwiedzają szpitale, hospicja. Opowiedział nam trochę o ich zainteresowaniu i o zjawisku zwanym cosplay.
Pokazał co nosi ze sobą w plecaku, opowiedział co w pracy fotoreportera często się przydaje. Przybliżył nam swój fotograficzny dorobek, w którym dużo jest zdjęć sportowych w tym także zdjęć przedstawiających sport osób z niepełnosprawnościami, sporo jest zdjęć z wydarzeń społecznych i kulturalnych. Praca fotoreportera pozwala spotykać i poznawać ciekawych ludzi, o których też nasz gość przy okazji pokazywania fotografii nam opowiedział.
Zdradził kilka tajemnic związanych z fotografią, opowiedział jak zrobić dobre zdjęcie. Uczestnicy spotkania mieli sporo pytań. Mamy nadzieję, ze to nie było ostatnie nasze spotkanie. Wiemy, że Olek prowadzi tez warsztaty fotograficzne, więc pomysł na kolejne spotkanie jest!

Dziękujemy Tobie za tą wizytę i życzymy kolejnych nagród i kolejnych projektów.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku