Areszt dla 43-latka za szereg przestępstw

Policjanci nakielskiej „drogówki”, przy współpracy z kryminalnym, zatrzymali 43-latka, który przemieszczał się autem przywłaszczonym na terenie Niemiec. Podczas kontroli znaleziono przy nim narkotyki i okazało się też, że był pod ich wpływem. W sobotę sąd aresztował podejrzanego tymczasowo na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od informacji jaką uzyskał nakielski kryminalny o tym, że w stronę Nakła od Piły przemieszcza się audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, które zostało utracone na terenie Niemiec.  Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów „drogówki” patrolujących drogę krajową nr 10. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli typowane auto i zatrzymali do kontroli.

Audi prowadził 43-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Sprawdzenie numerów vin pojazdu potwierdziło, że auto figuruje w systemach jako utracone. Kontrolując kierowcę mundurowi znaleźli przy nim też marihuanę, a ponieważ zachowanie mężczyzny ewidentnie wskazywało, że jest on pod działaniem zabronionych środków został sprawdzony narkotesterem. Urządzenie potwierdziło, że znajduje się pod ich wpływem.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jednocześnie, w tym samym czasie, policjanci przeszukali zajmowany przez niego lokal, gdzie mundurowi znaleźli kolejne zabronione substancje.

Całość materiału dowodowego, zebranego przez funkcjonariuszy, została przekazana do oceny prokuratorowi, który po zapoznaniu się z nim wystąpił do sądu o areszt dla podejrzanego. Wcześniej 43-latek usłyszał zarzuty za współudział w oszustwie polegającym na wypożyczeniu auta na terenie Niemiec na fałszywe dane osobowe i wywiezienie go poza granice w celach zarobkowych, prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków i za ich posiadanie.

W sobotę (26.09.20) sąd zdecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi tymczasowo w areszcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią