„Atom przyszłością narodu” – Player rozpoczyna odliczanie do premiery „Pajęczyny”

1 października 2021 roku w największych miastach Polski wystartowała kampania promocyjna serialu “Pajęczyna”. Pierwszy etap to akcja teaserowa, którą rozpoczęły plakaty „Atom przyszłością narodu” utrzymane w stylistyce epoki PRL. Dodatkowo w Warszawie i Poznaniu w ramach niestandardowych teaserowych działań promocyjnych stanęły słupy z licznikami Geigera. Premierę serialu zaplanowano na wtorek 19 października w serwisie player.pl.

Już we wtorek 19 października Player zaprosi swoich fanów na premierę najnowszej produkcji własnej – „Pajęczyna”. To thriller szpiegowski rozgrywający się równolegle w okresie późnego PRLu oraz w 2010 r. Luźno inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia rzuca światło na nieznane dotąd kulisy udziału Polski w wyścigu atomowym w końcówce lat 70.
Od początku miesiąca Player rozpoczął odliczanie do premiery „Pajęczyny”, organizując akcję teaserową. W piątek na ulicach największych miast pojawiły się plakaty „Atom przyszłością narodu” utrzymane w stylistyce późnego PRLu.
Fot.: Player

Fot.: Player

Z kolei uwagę mieszkańców w kilku lokalizacjach Warszawy i Poznania przykują z pewnością niecodzienne elementy ich ulicy. Mowa o słupach wydających bardzo charakterystyczne dźwięki, licznika Geigera, czyli urządzenia sprawdzającego siłę promieniowania radioaktywnego na danym terenie.
Uzupełnieniem akcji teaserowej serialu „Pajęczyna” będą także spoty telewizyjne nawiązujące do nastrojów i ustroju państwa polskiego u schyłku lat 70. Można je zobaczyć na antenie TVN oraz na mediach społecznościowych TVN Grupa Discovery.
„Pajęczyna” to historia Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, której dzieciństwo zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?
W roli głównej bohaterki z 2010 r. –  Kornelii Titko –  widzowie zobaczą jedno z największych międzynarodowych odkryć ostatnich lat –  Joannę Kulig. Na ekranie partnerować jej będą: Eryk Lubos, Anna Radwan, Michalina Olszańska, Mateusz Banasiuk, Edyta Olszówka, Marek Kalita, Rafał Mohr, Andrzej Grabowski, Szymon Bobrowski, Wojciech Wysocki, Liliana Głąbczyńska, Przemysław Sadowski, Hubert Miłkowski i inni.
Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna” jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.
Odliczanie rozpoczęte – premiera „Pajęczyny” już za 19 dni!
Biuro Prasowe TVN Grupa Discovery