Autonomiczna Liga Siatkówki – NTS Trójka Nakło wygrywa z Janowcem Wlkp.

29 października 2019 roku na sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się mecz czwartej kolejki Autonomicznej Ligi Siatkówki. NTS Trójka Nakło podejmował zespół z Janowca Wielkopolskiego. W pierwszej partii nakielanie cały czas mieli kilka oczek więcej od przeciwnika. Wydawało się, że spokojnie dowiozą tę przewagę do końca, jednak przy stanie 24:21 coś się zacięło. NTS nie mógł skończyć ataku i rywale doprowadzili do remisu. Dwie kolejne akcje należał jednak do Nakła i to oni prowadzili 1:0 w setach.

Druga partia to gra punkt za punkt do stanu 17:17. Wtedy to Janowiec zdobył kilka oczek z rzędu i wygrał odsłonę do 20. Na kolejną partię NTS dokonał dwóch zmian w składzie- jako rozgrywający zagrał Waldemar Wnuk, a na pozycję atakującego wszedł Mateusz Kiersznicki. W trzecim secie goście rozpoczęli od wysokiego prowadzenia (6:3, 9:4). Na tablicy wyników pojawił się wynik 20:15. W tym momencie na zagrywce po stronie nakielskiego zespołu pojawił się wyżej wspomniany Kiersznicki. Dzięki jego dobrym zagrywkom (5 asów) NTS zdobył 9 punktów z rzędu. Ostatecznie wygrał tę odsłonę 25:21. Czwarta partia to kontynuacja dobrej gry w polu zagrywki nakielan i słabszy moment gości. Ten set padł łupem Nakła 25:16 i to oni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze.

NTS jest v-ce liderem swojej grupy, tuż za zespołem HQ Volley Bydgoszcz. Oba zespoły nie zaznały jeszcze porażki. Następna kolejka zostanie rozegrana dopiero 19 listopada.

NTS Trójka Nakło – Janowiec Wlkp. 3:1 (26:24; 20:25; 25:21; 25:16)

NTS wystąpił w składzie: Maciej Tomczyński, Mateusz Kiersznicki, Waldemar Wnuk, Andrzej Manowski, Antoni Kwasigroch, Maciej Świtalski, Jakub Kiersznicki oraz Adrian Giers, Mateusz Rogaliński, Tomasz Marach, Łukasz Blamowski, Michał Nowak.