Babi Targ — po raz siódmy w CH Rondo w Bydgoszczy!  

W sobotę, 14 października 2023 roku, w Centrum Handlowym Rondo odbędzie się kolejna edycja Babiego Targu, która da mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy oraz okolic możliwość przewietrzenia swoich szaf! Ten dzień będzie kulminacją trwającej od środy, 11 września, akcji zbierania ubrań na rzecz Stowarzyszenia im. Sue Ryder!

Twoja garderoba pęka w szwach? Chciałabyś znaleźć nowy styl na nadchodzące sezony, a przy okazji zadbać o planetę i nowy dom dla Twoich ubrań? To dobry moment na przewietrzenie szaf! 14 października będziesz mogła puścić w obieg swoje rzeczy – wystarczy, że zarezerwujesz bezpłatne miejsce na Babim Targu.

Aby się zapisać, odwiedź stronę www.babilad.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny od 26 września do wyczerpania miejsc.

Babi Targ to niejedyna atrakcja tego tygodnia w CH Rondo! Osoby, dla których idea ruchu less waste jest bardzo ważna na pewno ucieszą się z możliwości oddania ubrań na rzecz Stowarzyszenia im. Sue Ryder.

W dniach 11-14 października w godz. 11:00 – 19:00 za każde 5 kg używanych ubrań, klient może otrzymać torbę – shopperkę wykonaną z używanych bannerów reklamowych! Niepotrzebne bannery reklamowe, które kiedyś dekorowały witryny CH Rondo, zostały przerobione na wytrzymałe torby na zakupy i to właśnie takie torby będą wydawane klientom.

Stoisko zbiórki ubrań będzie zlokalizowane na poziomie I w okolicy perfumerii Sephora i Kwiaciarni Olivia.

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w wielu miastach w Polsce, m.in. w Poznaniu i w Bydgoszczy.

Babi Targ jest doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

„Babi Targ to wyjątkowe wydarzenie – mówi organizatorka, Joanna Stankiewicz – w ciągu kilku godzin można nie tylko wywietrzyć szafy, ale również nawiązać nowe znajomości. Co ważne, ubrania, które kupujemy nie są anonimowe – mają swoją historię!”.

Szczegóły organizacyjne, w tym regulamin znajdują się na stronie www.babilad.pl.


O Centrum Handlowym Rondo

Centrum Handlowe RONDO z powierzchnią 60 000 m kw. jest  jednym z pierwszych i najlepiej rozpoznawalnych centrów handlowych w Bydgoszczy. Doskonale zlokalizowane, w odległości zaledwie 2 km od ścisłego centrum, cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców, którzy wybierają je nie tylko jako miejsce robienia zakupów, ale również spędzania w nim wolnego czasu. CH RONDO to centrum lokalnej społeczności, angażujące się i realizujące ciekawe inicjatywy, ważne dla mieszkańców Bydgoszczy.

CH Rondo wyróżnia się różnorodną ofertą handlową, którą tworzy 60 marek wśród których znajduje się m.in. Sinsay, Gudi Home, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Hebe, Pepco, Rossmann, KFC, Sephora, hipermarket Auchan oraz klub fitness CityFit.

Właścicielem Centrum Handlowego RONDO jest Cromwell Property Group Poland. Zarządcą obiektu jest Apsys Polska.

O Babilądzie i Babim Targu:

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowałyśmy był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało. Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową w Polsce!

Więcej na: www.babilad.pl, www.facebook.com/Babilad, www.instagram.com/babi_targ

 

www.babilad.pl

zdjęcia: Agata Koziecka