Babi Targ w Bydgoszczy! Wiosenne wietrzenie szaf w Centrum Handlowym Rondo! Sobota, 21 marca | g.12.00-16.00 | C.H. Rondo | Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu wystartowały zapisy dla Wystawczyń na Babi Targ w Bydgoszczy. Impreza, która odbywa się w C.H. Rondo, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkanek miasta i okolic. W ciągu jednego dnia lista uczestniczek została zapełniona, obecnie trwają zapisy na listę rezerwową.

Babi Targ to doskonała okazja do odświeżenia swojej szafy – mówi pomysłodawczyni wydarzenia Joanna Stankiewicz – można pozbyć się nieużywanych ubrań, a przy okazji poszukać konkretnych rzeczy bądź odkryć coś niespodziewanego na stoisku obok. Ryzyko nietrafionych zakupów jest minimalne, tym bardziej, że każda kolejna edycja Targu stwarza okazję do dokonania ponownej wymiany bądź sprzedaży.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz leżą ukryte na dnie szafy, wymienić na coś innego. Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup. Wydarzenie ma charakter cykliczny, pierwsza edycja odbyła się w Poznaniu przed 13 laty i zgromadziła niespełna 40 uczestniczek. Dziś Babi Targ to mobilna marka, która regularnie odwiedza największe polskie miasta, gromadząc tłumy zainteresowanych. W Bydgoszczy impreza organizowana jest już po raz piąty!

W tym roku, po raz pierwszy organizujemy wiosenną edycję imprezy. Cieszymy się, że w marcu, miesiącu, w którym obchodzimy Dzień Kobiet i Pierwszy Dzień Wiosny będziemy gościć w C.H. Rondo właśnie Babi Targ, imprezę, która daje naszym Klientkom możliwość nie tylko przewietrzenia swoich szaf, ale również spotkania w kobiecym gronie – dodaje dyrektor C.H. Rondo, Lena Kosiorek.

BABI TARG

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ – m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha!

Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

Joanna Stankiewicz