Barbie jeszcze bardziej różnorodna

  1. Barbie® – marka najbardziej zróżnicowanych lalek na rynku – ogłosiła wprowadzenie nowych modeli w kolekcji Barbie® Fashionistas
  2. Kolekcja obejmuje lalkę bez włosów, Barbie z bielactwem, lalkę ze złotą protezą, Kena z długimi, włosami oraz pierwszego w historii Kena o rudych włosach
  3. Nowe lalki dołączają do ponad 170 zróżnicowanych modeli, jakie weszły w skład tej gamy od 2015 r.
Linia Barbie® Fashionistas to najbardziej zróżnicowana i uniwersalna seria lalek Barbie. Oferuje dziewczynkom szeroki wybór karnacji, kolorów oczu, włosów i fryzur, sylwetek oraz strojów. Taka różnorodność ma inspirować dziewczynki do tworzenia nowych, własnych historii oraz pomóc im znaleźć lalkę, z którą będą się utożsamiać. W ostatnich latach linię znacznie rozszerzono, tak aby lepiej odzwierciedlała świat znany dziewczynkom. W tym celu wprowadzono ponad 170 nowych modeli, a wraz z nimi:
  1. większy wybór karnacji, kolorów włosów, fryzur, kolorów oczu oraz rysów twarzy,
  2. zróżnicowane sylwetki, w tym wysoką, drobną i krągłą oraz lalkę z mniejszym biustem, szerszą talią i bardziej umięśnionymi ramionami,
  3. lalki ukazujące trwałe niepełnosprawności, w tym lalkę z protezą kończyny i na wózku inwalidzkim,
  4. odmienione modele Kena o różnych odcieniach skóry, sylwetkach, kolorach oczu i fryzurach.
Obecnie Mattel oferuje lalki Barbie dostępne w 5 rodzajach sylwetek, 22 odcieniach skóry, 76 fryzurach, 94 kolorach włosów i 13 kolorach oczu. Lalki Ken są dostępne w 4 rodzajach sylwetek, 18 typach rysów twarzy, 13 odcieniach skóry, 9 kolorach oczu i 22 kolorach włosów.
W 2020 r. Barbie kontynuuje swoją misję promowania różnorodności za pomocą serii Barbie® Fashionistas, odzwierciedlając wielowymiarowe piękno poprzez wprowadzenie następujących modeli:
1. Lalka bez włosów
Modna fryzura na wybiegu i na ulicach. Jeżeli dziewczynka z jakiegokolwiek powodu straciła włosy, w linii znajdzie lalkę, która ją odzwierciedla.
2. Lalka z ciemniejszą karnacją, posługująca się złotą protezą kończyny
W 2019 r. Barbie® wprowadziła lalki odzwierciedlające trwałą niepełnosprawność, w tym lalkę z protezą kończyny. Jest to efekt współpracy z mającą wówczas 12 lat Jordan Reeves, której misją jest tworzenie kreatywnych rozwiązań, dzięki którym niepełnosprawne dzieci będą mogły bawić się zabawkami, z którymi mogą się utożsamiać. W tym roku marka rozszerzyła ofertę o drugą lalkę posługującą się protezą kończyny, z ciemniejszą karnacją.
3. Lalka Barbie z bielactwem
Projektując tę lalkę firma Mattel® współpracowała z dermatologiem, aby jak najdokładniej odzwierciedlić bielactwo. Prototyp lalki zadebiutował w zeszłym roku na profilu Barbie na Instagramie @BarbieStyle, a post na ten temat otrzymał najwięcej „polubień” w historii konta.
4. Ken z długimi włosami
Ken w tej odsłonie to nowość w linii Fashionistas i różni się od tradycyjnego modelu długimi pasmami włosów.

Jesteśmy dumni, że Barbie to najbardziej zróżnicowana kolekcja lalek na rynku, która stale rozwija się, aby odzwierciedlać otaczający dziewczynki świat. Cieszymy się, że nasze wysiłki spotykają się z uznaniem wśród młodszych i starszych fanów marki.

Lisa McKnight, SVP Barbie & Global Head of Dolls

Działania marki Barbie ukierunkowane na coraz różnorodność spotykają się z pozytywnym odbiorem: ponad połowa lalek sprzedanych na świecie w zeszłym roku należała do serii Barbie® Fashionistas. Spośród dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów siedem należało do tej kategorii (w tym lalka na wózku inwalidzkim).
W Polsce nowa gama Barbie®  Fashionistas będzie dostępna od lutego 2020 roku.
Katarzyna Czechowska-Jakubowska