Betlejemskie światełko dla nakielskiej policji

Zuchy z Wodnej Drużyny z Występy przekazały Betlejemskie Światełko Pokoju nakielskiej policji. Światełko jest symbolem pokoju i wzajemnego zrozumienia.

Wczoraj (19.12.19) zuchy z Wodnej Drużyny z Występu wraz z drużynową Justyną Terpiłowską zawitały do Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią z Betlejemskim Światełkiem Pokoju oraz najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi dla policjantów  i pracowników Policji.

Tradycja przekazywania betlejemskiego światła sięga 1986 roku. Skauci odbierają płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego, a następnie przekazują swoim kolegom z całego świata. Polscy harcerze uczestniczą w tej wielkiej sztafecie od 1991 roku. W tym roku Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonie po raz 29 jako znak braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczne hasło sztafety brzmi ,,Światło, które daje moc”.  

Policjanci odbierając Betlejemskie Światełko podziękowali zuchom za piękną, świąteczną inicjatywę, która od wielu lat trafia również do nakielskiej policji i ma dla niej ogromne znaczenie.  

W podziękowaniu za miłą wizytę, policjanci  podarowali zuchom odblaski i książeczki profilaktyczne.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią