Bożonarodzeniowe świętowanie na nakielskim Rynku

W dniach 14 i 15 grudnia 2019 roku na nakielskim Rynku można było poczuć namiastkę Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą wydarzenia pn. ŚWIĘTA NA RYNKU.

Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, w tym m.in. XIII Krajeńsko-Pałucki Festiwal Haftu i Rękodzieła, który stał się już przedświąteczną tradycją. Była to idealna okazja dla spóźnialskich, którzy jeszcze nie kupili prezentów dla najbliższych. Na stoiskach KGW z terenu gminy Nakło nad Notecią można było znaleźć pyszne ciepłe potrawy i zupy na rozgrzanie, gdyż pogoda nie była łaskawa dla uczestników ŚWIĄT NA RYNKU. Pomimo niekorzystnej aury, na Rynku pojawili się mieszkańcy, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Nakielskiego Ośrodka Kultury – głównego organizatora wydarzenia.

W sobotę rozstrzygnięty został konkurs „Moja Opowieść Wigilijna”. Rozbrzmiewały świąteczne utwory i kolędy w wykonaniu chórów FON i Intencja. Muzyki chóralnej nie zabrakło również w niedzielę, a to za sprawą chóru Nadzieja. Wcześniej jednak najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj, wraz z Zimą i Bałwankiem, którzy nie zapomnieli o prezentach dla dzieci. O godz. 14:00 przybyłych przywitał dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury Michał Dubkowski, który przekazał głos Burmistrzowi Sławomirowi Napierale. Obecny był również Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wiśniewski oraz proboszczowie: ks. dr Michał Adamczyk oraz ks. Tadeusz Michalak. Po życzeniach i modlitwie przyszedł czas na symboliczne przełamanie się opłatkiem. Na wszystkich czekał też ciepły poczęstunek w postaci pierogów czy barszczu. Świąteczne popołudnie umilał występ kapeli góralskiej Hajduki.

Wydarzenie zrealizowane zostało przy udziale środków pochodzących z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią