Bożonarodzeniowe świętowanie w Przedszkolu Wesoła Piątka

W Przedszkolu „Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią miniony poniedziałek obfitował w wiele niespodzianek. Nastał bowiem czas wspólnego świętowania z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W godzinach porannych odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów, które przybliżyło dzieciom historię o dyrygencie uwięzionym w ramie starego obrazu i jego magicznej pałeczce batucie. Nie obyło się także bez pomocy przedszkolaków w uwolnieniu Ziuty Batuty.                                                         

Później nastąpił czas wspólnego wigilijnego obiadu. Dyrektor przedszkola Pani Natalia Kloska złożyła przedszkolakom oraz pracownikom przedszkola świąteczne życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki udały się na wspólne kolędowanie.

Wierzymy, że poniedziałkowe świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka w Nakle nad Notecią