Buraki cukrowe wagi ciężkiej…

W dniu 11 grudnia 2019 roku., w okolicy Nakła nad Notecią inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli cztery pojazdy członowe przewożące buraki cukrowe do pobliskiej cukrowni. W związku z uzasadnionym przypuszczeniem, że pojazdy mogą być przeładowane, zostały skierowane na stanowisko wagowe w Trzeciewnicy, przy krajowej „dziesiątce”. Wykonane ważenia potwierdziły przypuszczenia inspektorów: dwa pojazdy zamiast przepisowych 40 ton ważyły prawie 50 ton, a trzeci ważył 44 tony.
Czwarty z zatrzymanych pojazdów wprawdzie nie był przeładowany, jednak jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia a zapisy tachografu wskazywały liczne naruszenia z zakresu czasu pracy kierowców zawodowych.
Z tytułu kierowania przeładowanym pojazdem oraz pojazdem w złym stanie technicznym na kierowców zostały nałożone mandaty karne. Ponadto z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdami normatywnymi wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych.
Dodatkowo, przewozy zostały wstrzymane do czasu usunięcia wszystkich stwierdzonych w trakcie kontroli drogowych nieprawidłowości.

źródło: WITD Bydgoszcz