„Burza” rządziła na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią

Wczoraj, 27 lipca 2019 roku w godzinach popołudniowych zachmurzyło się, grzmiało i trochę popadało. W takim to czasie na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią przygotowujący się do rozgrywek w klasie B sezonu piłkarskiego 2019/2020, seniorzy Czarnych Nakła podejmowali zespół „Burza” Nowa Wieś Wielka. Zespół gospodarzy przystąpił do tego meczu „mało skoncentrowany” i już w 14 minucie przegrywał 0:2. Po tym gra się wyrównała, piłkarze Czarnych stworzyli kilka okazji na zmianę rezultatu, ale zawodziła skuteczność. Co nie udało się gospodarzom to przed zejściem do szatni na przerwę zrobili goście strzelając trzecią bramkę. Po zmianie stron z animuszem zaatakowali piłkarze Czarnych, ale kontra w 50 minucie gości spowodowała niefortunną interwencję bramkarza Czarnych. Sędzia podyktował rzut karny i po jego wykonaniu goście prowadzili czterema bramkami. Od 50 minuty wokół Nakła nad Notecią zbierała się burza, a na boisku rządziła „Burza” ale ta z Nowej Wsi Wielka. Kolejne dwa rzuty karne, błędy obrońców i bramkarzy spowodowały, że wczorajszy mecz zakończył się pogromem.

Należy przyjąć, że zespół się przygotowuje do rozgrywek, chłopaki muszą się zgrać i wyeliminować błędy. Od wielu lat obserwowałem mecze sparingowe naszych seniorów i doszedłem do ciekawego wniosku. Były takie okresy przygotowawcze, że drużyna Czarnych wygrywała wszystkie sparingi, a jak przyszło do rozgrywek przychodziły niespodziewane porażki, i odwrotnie, przegrywali mecze sparingowe, a w rozgrywkach spisywali się dobrze.

Czarni Nakło – Burza Nowa Wieś Wielka  0:11 (0:3)

Czarni Nakło zagrali w składzie: Filip Wika, Mikołaj Bąk, Mikołaj Jaruzal, Bartosz Jaruzal, Wojtek Sowa, Mateusz Łoboda, Mariusz Wojciechowski, Sebastian Muzolf, Adrian Mreła, Piotr Kamiński, Gracjan Belt, Damian Kokowski, Marek Marach, Jakub Nowicki, Oskar Zwoliński, Adrian Wojtasik. Kierownik Jan Grabas.

Kolejny sparing rozegrany zostanie w Nakle nad Notecią w dniu 30 lipca 2019 roku o godz. 18:30 z Wisłą Fordon. Już dzisiaj zapraszamy.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz