Być może to była próba oszustwa – bądźmy czujni

Mieszkanka Nakła nie dała się zwieść deklaracji o zwrocie gotówki z tytułu nadwyżki za pobór wody. I bardzo słusznie, bo prawdopodobnie była to próba oszustwa. Policja apeluje do mieszkańców, by brać przykład z zachowania kobiety i dbać o swoje mienie.

Zgłoszenie o tym, że do mieszkań na jednej z nakielskich ulic pukają osoby przedstawiające się za pracowników wodociągów, dyżurny nakielskiej policji otrzymał wczoraj (16.01.20) przed 11. Jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszającą, do jej mieszkania zapukał mężczyzna niskiego wzrostu, w okularach i czapce z daszkiem na głowie. Towarzyszyła mu kobieta posługująca się prawdopodobnie językiem rosyjskim. Para oświadczyła Seniorce, że są z wodociągów i zamierzają zwrócić zgłaszającej pieniądze z tytułu nadpłaty za pobór wody.

Seniorka nie dała się zwieść. Wyprosiła niechcianych gości i natychmiast skontaktowała się z wodociągami, aby zweryfikować, czy pracownicy tej instytucji faktycznie wydają lokatorom gotówkę z tytułu nadpłat. Okazało się, że nikt z pracowników takiego zadania nie wykonuje.

Wszystko wskazuje na to, że była to próba oszustwa. Na szczęście Seniorka sama skutecznie temu zapobiegła wypraszając z mieszkania niechcianych gości i weryfikując informacje przez nich przekazane u źródła.

Niech zachowanie kobiety posłuży za przykład, jak chronić się przez oszustami. A mieszkańcy powiatu niech będą ostrożni i w przypadku wizyt osób podających się za pracowników różnego rodzaju instytucji, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, weryfikują z kim mają do czynienia.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne