Bydgoski sport w żałobie. Nie żyje Wiesław Czapiewski – trener lekkoatletów Zawiszy

 

Kolejna tragiczna informacja z bydgoskiego sportu. Minionej nocy zmarł niezwykle ceniony trener lekkoatletów bydgoskiego Zawiszy Wiesław Czapiewski.

Bydgoskie środowisko sportowe nie zdążyło ochłonąć i otrząsnąć się po nagłej i niespodziewanej śmierci związanego z Zooleszcz Polonią Łukasza Chojnackiego, a tej nocy pojawiła się kolejna, tragiczna informacja.

O śmierci wieloletniego trenera poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki. Od kilku lat Czapiewski zmagał się z chorobą. W pracy szkoleniowej zajmował się zawodnikami Zawiszy, którego w przeszłości był też zawodnikiem. Jego podopiecznymi byli m.in. Sebastian Chmara, Artur Kohutek, Dominik Bochenek, a ostatnio – Adrianna Sułek i Paweł Wojciechowski.

W 2015 r. trenera Czapiewskiego uhonorowano Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i wybrano go również najlepszym szkoleniowcem w Wojsku Polskim. Czapiewski angażował się również czynnie w organizowane na stadionie Zawiszy lekkoatletyczne imprezy międzynarodowe.

– Środowisko polskiej lekkiej atletyki poniosło niepowetowaną stratę – czytamy w komunikacie PZLA. Wiesław Czapiewski zmarł w wieku 59 lat.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

Leszek Grabowski / archiwum