Były Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią pożegnał się z mundurem

Po ponad 28 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Stefaniak. W uroczystości wziął udział między innymi p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Miasta Bydgoszczy. Podczas pożegnania padło wiele ciepłych słów i podziękowań za lata współpracy, wyrozumiałość, a także pomoc w realizacji wielu trudnych przedsięwzięć. Uroczystość ta była też okazją do powierzenia obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Witoldowi Markiewiczowi.

Wczorajsza (27.02.2020) uroczystość zorganizowana w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ul. Iławskiej zgromadziła wielu gości. W uroczystości wziął udział p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski oraz jego Zastępcy, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, kadra kierownicza bydgoskiej policji, pracownicy cywilni, prokuratorzy rejonowi bydgoskich prokuratur, przedstawiciele służb mundurowych, dyrekcji szkoły oraz związków zawodowych. Z policyjnym mundurem pożegnał się insp. Krzysztof Stefaniak Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy.

Insp. Krzysztof Stefaniak służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji Bydgoszcz-Bartodzieje. Przez pięć lat pełnił tam służbę patrolową w plutonie. Od 1996 związał się z pionem kryminalnym pracując na początku w wydziale dochodzeniowo-śledczym. W połowie kwietnia 2001 roku objął stanowisko detektywa w Wydziale Kryminalnym KWP w Bydgoszczy. Trzy lata później został kierownikiem sekcji dochodzeniowo-śledczej, a w 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Pod koniec 2013 roku przeszedł do CBŚP, gdzie pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału. W CBŚP pracował blisko trzy lata. Od połowy września 2016 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, a od stycznia 2017 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Następnie w grudniu tego samego roku został Komendantem Powiatowym Policji w Nakle n/Notecią. W lutym 2019 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

W trakcie swojej służby był odznaczany: w 2006 roku Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2013 roku Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2016 roku srebrnym medalem „Za długoletnią służbę” oraz w 2018 roku brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski w obecności zaproszonych gości i funkcjonariuszy uroczyście podziękował odchodzącemu na emeryturę Komendantowi Miejskiemu Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofowi Stefaniakowi za dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w służbie. Podkreślił profesjonalizm i doświadczenie insp.  Stefaniaka i życzył przyszłemu emerytowi wszelkiej pomyślności, realizacji przyszłych planów i zamierzeń.

Na koniec głos zabrał insp. Stefaniak. W swoim przemówieniu z sentymentem mówił o służbie i osobach, z którymi miał okazję pracować. Wyraził szczere podziękowania za wspólną pracę. Pan Komendant zaznaczył, że odchodząc na emeryturę żegna się ze stanowiskiem, ale nie z ludźmi, z którymi miał zaszczyt pracować.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do powierzenia obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy dotychczasowemu I Zastępcy mł. insp. Witoldowi Markiewiczowi.

autor: podkom. Lidia Kowalska