Charytatywnie w Potulicach dla Zuzi

„Wszyscy dla Zuzi – Dogrywka” to dobroczynny piknik rodzinny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, który odbył się 24 sierpnia 2019 roku w Potulicach po raz drugi.

Celem festynu jest zebranie środków pieniężnych na rehabilitację Zuzi Mrówczyńskiej – mieszkanki Potulic. Zuzia ma 5 lat. Urodziła się z wrodzonym obustronnym zwichnięciem stawów kolanowych i biodrowych. Przeszła już trzy operacje ortopedyczne w szpitalu specjalistycznym w Otwocku. Jej leczenie pochłania ogromnie dużo czasu i pieniędzy. Podczas ubiegłorocznego festynu, który odbył się w dniu 7 lipca 2018 roku, dzięki zebranym pieniądzom Zuzia mogła przejść wielogodzinną rehabilitację oraz wyjechać na obóz rehabilitacyjny do Jarosławca, co w znacznym stopniu poprawiło jej stan zdrowia.

Uroczystego otwarcia festynu dokonał zastępca burmistrza Piotr Kalamon. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, m. in.: licytacje, loterię fantową, występy artystyczne, stoiska gastronomiczne. Na najmłodszych z kolei czekały: ścianka wspinaczkowa, alpaki, motocykle, pokazy strażackie, demonstracja driftu. Było także na sportowo – w trakcie imprezy rozegrano turniej piłkarski o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, był bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią na dystansie 5 km oraz spacer nordic walking. Zbierano także plastikowe nakrętki od napojów, a ich ilość przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Na scenie zaprezentowali się atryści: Julia Cholewczyńska i Magdalena Napierała, Kamil Kmieć, Agnieszka Lemantowicz i Kewin Ciarkowski, Monika Domek, Wiktoria Vollmuller i MIX DANCE. Natomiast gwiazdą wieczoru była formacja Avinion Dance. Po występach odbył się pokaz fajerwerków.

Organizatorami wydarzenia byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Potulicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

W tym roku zebrano rekordową kwotę 16.093,87 zł. Środki te zostaną przeznaczone na kolejne operacje, które czekają małą potuliczankę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a Zuzi życzymy przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w dalszej rehabilitacji.

Wyniki konkurencji sportowych:

Biegi:
kobiety
1. Monika Domek
2. Ilona Marzyńska
3. Joanna Dominiak

mężczyźni
1. Łukasz Sawiński
2. Błażej Dankowski
3. Sebastian Małkowski

Piłka nożna:
grupa A
OSP Sipiory
Zawisza Nakło
SPX Bydgoszcz
OSP Drażno
ABC reklamy
FC Ogolniak

Grupa B
OSP Potulice
OSP Cukrownia
Szybka Paczka
OSP Kruszyn
BLOW

Klasyfikacja końcowa
1. OSP Potulice
2. OSP Sipiory
3. Zawisza Nakło
4. OSP Cukrownia

Nordic walking:
12 osobowa grupa pod nazwą Love Walking nad Notecią przeszła 5 km w formie spaceru.

Karol Maliński – UMiG Nakło