Chłopy z Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią najlepsi w gminie w Mini Piłce Nożnej

25 września 2020 roku na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nas Notecią w kategorii Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców. W Mini Piłce Nożnej zespoły składają się z max. dwunastu zawodników. Podczas gry pięciu zawodników w polu plus bramkarz. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie. Zawody rozgrywano systemem „pucharowym”, 2 x 8 minut. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań była następująca:

I mecz

SP nr 2 w Nakle nad Notecią –  ZSP w Ślesinie  11:0

II mecz

ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią – ZSP w Występie  1:2

Mecz o III miejsce:

ZSP w Ślesinie – ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią  3:5

Mecz o I miejsce:

SP nr 2 w Nakle nad Notecią – ZSP w Występie  5:0

Ostateczna kolejność:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

2 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Występie

3 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

4 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Jakub Jendrzejewski, Denis Jankowiak, Adrian Jaster, Hubert Jerzakowski, Kamil Ksobiak, Jakub Ławski, Oliwier Pryba, Hubert Sieja, Bartosz Baran i Gracjan Kawski, opiekunem zespołu jest pan Paweł Krupiński.

Organizatorem zawodów był Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar, a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 1 października o godzinie 9.00, również na boisku „Orlik” w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.

Nakielski Sport Sp. z o.o.