Co roku przed świętami wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych organizują uroczystą Wigilię

Młodzi  wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętając o osobach potrzebujących z naszej gminy, zorganizowali kolejną,  dziewiątą już, Wigilię dla seniorów.

Dzięki uprzejmości pani kierownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki – Ilony Kurdelskiej, 12 grudnia młodzież mogła zaprosić na świąteczne spotkanie seniorów (znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej) zarówno z Kcyni jak i z osiemnastu okolicznych wsi.

Przeprowadzenie uroczystości stało się możliwe dzięki: szlachetnej inicjatywie społeczności szkolnej ZST, hojności parafian z parafii pw.św. Michała Archanioła i pw.Wniebowzięcia NMP w Kcyni oraz dużemu  zaangażowaniu i wsparciu M-GOPS oraz  GCKiB w Kcyni.

Na zaproszonych gości czekały między innym przepyszne wigilijne potrawy ( barszcz, paszteciki,  pierogi z kapustą i grzybami,  ryby, sałatki i  ciasta), a także  paczki z produktami spożywczymi  ( podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego) oraz  świąteczne prezenty przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gołańczy.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się krótkim powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu– Panią Wioletę Zymni oraz wolontariuszy: Łukasza Chmurę, Agatę Szarwark i Jagodę Kątnik. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez dziewczęta z Gołańczy i wspaniały  koncert kolęd w wykonaniu  wolontariuszy, a także uczennic Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak oraz pani Doroty Ścibut wraz z córką Heleną.

Podczas wigilijnego poczęstunku wzruszające słowa do gości skierował ksiądz kanonik Michał Kostecki i życzenia złożył Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Pani Katarzyna Kluczyńska  przekazała na ręce  Pani Wiolety Zymni specjalne podziękowania za szczególne  zaangażowanie w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu, a uczestnikom spotkania życzyła ciepłych i radosnych Świąt  Bożego Narodzenia.

W uroczystej, rodzinnej atmosferze i przy wspólnym kolędowaniu cieszyliśmy się z mile spędzonego czasu i  odczuliśmy magię nadchodzących Świąt. Każdy, kto wziął udział w tym spotkaniu z pewnością na długo zapamięta te pełne radości i wzruszeń chwile.

Po zakończonej uroczystości seniorzy otrzymali ogromne paczki ze świątecznymi potrawami i produktami spożywczymi.

Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, wzruszeń, silnych uścisków dłoni i podziękowań.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim wspaniałym osobom,  które pomogły w organizacji Wigilii, poświęciły swój czas, wsparły naszą uroczystość finansowo, rzeczowo, organizacyjnie  oraz zadbały o oprawę artystyczną

tekst: W. Zymni

zdjęcia: Z. Wiejaczka