Cukiernicza mistrzyni zainspiruje do świątecznych wypieków

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie na co dzień związaną z popularną cukiernią „Sowa” odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6.

Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie „Cake Designers World Championship”. Motywem przewodnim był temat: „Tradycja i kultura Twojego kraju”. Dekoracja nagrodzonego wypieku zawiera liczne nawiązania do historii i folkloru Polski. Nie brakuje także wątków regionalnych. Imponujący zwycięski tort przedstawia wybitne dla kultury narodowej postacie: malarza Jacka Malczewskiego (którego prace znajdują się w bydgoskim Muzeum), astronoma Mikołaja Kopernika, kompozytora i pianisty Frederyka Chopina. Spotkanie w Muzeum będzie okazją do wysłuchania opowieści o cukierniczym dziele, a także sposobnością do zobaczenia nagrodzonego tortu.
Dla uczestników bydgoska mistrzyni przygotowała niespodziankę – pokaz tworzenia dekoracji i ozdób do ciast. Autorka opowie o aktualnych trendach w cukiernictwie. Jest to pierwsze i jedyne w tym roku spotkanie
z artystką w Bydgoszczy.

Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu. Liczba miejsc jest ograniczona.

tekst: Adrianna Adamska – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

fot. Ezo Oneir