Ćwiczenia dowódczo-sztabowe na terenie powiatu nakielskiego

Ćwiczenia dowódczo–sztabowe nakielskiej komendy powiatowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zostały przeprowadzone w minioną środę w Szubinie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ćwiczeń obronnych pk.: „KOBRA-19” organizowanych przez nakielskie Starostwo Powiatowe.

Współpracę policji, innych służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego sprawdzały ćwiczenia obronne „KOBRA-19”, które w minioną środę (18.09.19) odbyły się na terenie powiatu nakielskiego. W ramach organizowanego przez Starostwo Powiatowe przedsięwzięcia, policjanci z Nakła i Bydgoszczy przeprowadzili swoje ćwiczenia dowódczo–sztabowe.

Epizod praktyczny ćwiczeń odbył się w szubińskim Urzędzie Miejskim, do którego zgodnie ze scenariuszem, wdarli się uzbrojeni napastnicy. Jeden z agresorów zaatakował pracownice Biura Obsługi Klienta, drugi natomiast po wzięciu zakładnika zabarykadował się z nim w Sali Konferencyjnej ratusza.  

Jeden z agresorów został obezwładniony przez przybyłych na miejsce dzielnicowych. Do uwolnienia drugiego zaangażowano negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Równocześnie prowadzono także ewakuację pracowników urzędu, a funkcjonariusze Straży Pożarnej udzielali rannym pomocy medycznej.

Ćwiczenia dowódczo–sztabowe miały na celu sprawdzenie przygotowania służb na wypadek zaistnienia zdarzenia kryzysowego. Zakończeniem ćwiczeń było ich omówienie.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią