Cztery razy podium dla Kcyni

W niedzielę (25 sierpnia) na terenie skansenu w Osieku nad Not., odbyły się XXIX Biegi im. Stefana Bąka. Celem imprezy była m.in.popularyzacja biegania i nordic walking jako najprostszych form ruchu i aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia,upamiętnienie postaci Stefana Bąka – działacza sportowego z Osieka nad Notecią, promocja Osieka nad Notecią i Gminy Wyrzysk w Polsce i na świecie jako miejsca przyjaznego do uprawiania sportu. Tego dnia biegacze i osoby uprawiające NW, mogli wziąć udział w rywalizacjach:

– bieg na 10 km od 16 roku życia

– bieg na 5 km od 14 roku życia,

– marsz nordic walking na 5 km od 14 roku życia.

Miło nam poinformować, że w NW na 5,5 km:

1 miejsce  w kat. OPEN wśród wszystkich startujących kobiet zajęła nasza reprezentantka Ewa Hałas
1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Zuzia Leśniewska
3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Magdalena Leśniewska i Alicja Kordyś
4 razy podium dla Kcyni! Było niewiarygodnie gorąco, natomiast organizacja zawodów na najwyższym poziomie! Cudowna atmosfera na trasie oraz po zakończeniu rywalizacji.

Nadmienimy jeszcze, że w sobotę (24 sierpnia) w Lubaszu w Wielkopolsce (ok. 90 km od Kcyni), odbył się kolejny etap Korony Zachodu Polski. Zawody typowo NW. Z kijkami wystartowało w nich ponad 300 zawodników i zawodniczek! Podczas tych zawodów bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłową technikę marszu. Odbywa się video – rejestracja z foto pułapek ulokowanych na trasie zawodów. Ponadto „co kawałek” spotkać można sędziego, który zwraca uwagę na każdy, najmniejszy nawet błąd w NW. Przyznawane są tzw. punkty do zielonej kartki za wzorcową technikę marszu, jak również mniej przyjemne, żółte i czerwone kartki.
Kijkową Kcynię w Lubaszu reprezentowała Ewa Hałas, która na 10,4 km zajęła 3 miejsce (uzyskując 1 pkt do zielonej karty).

Cały czas intensywnie trenujemy i przygotowujemy się do kolejnych zawodów.

tekst: E. Hałas
foto: Mirosław Kordyś