Czujność nie zawiodła dzielnicowego

Dzielnicowy z Nakła nad Notecią w trakcie patrolowania dworca kolejowego spotkał podejrzanie zachowującego się nastolatka. Policjant postanowił poznać przyczynę jego zdenerwowania. Gdy uzyskał dane personalne chłopaka i zweryfikował je w systemie wszystko było już jasne…

Wczoraj (2.01.20) dzielnicowy z Nakła patrolując swój rejon służbowy skontrolował dworzec kolejowy, gdzie często zbiera się młodzież i niszczy znajdujące się tam mienie. Będąc w poczekalni mundurowy zwrócił uwagę na siedzącego na jednej z ławek nastolatka. Policjant doskonale wiedział, że nie jest on mieszkańcem podległego mu rejonu, a z tej racji, że dość dziwnie się zachowywał postanowił poznać tego przyczynę.

W trakcie rozmowy dzielnicowy ustalił personalia chłopaka, które zweryfikował w policyjnych systemach. Wynik sprawdzenia szybko wyjaśnił powód zdenerwowania 16-latka. Okazało się, że nieletni jest mieszkańcem Gdyni i poszukuje go policja w powiecie elbląskim w związku z niepowrotem do placówki wychowawczej.16-latek został zatrzymany i dowieziony do komendy, skąd trafił do policyjnej izby dziecka.

Jeszcze dzisiaj (3.01.20) zostanie przekazany opiekunom z ośrodka, w którym zgodnie z poleceniem sądu powinien przebywać.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne – KPP Nakło