Czy splątane ścieżki życia można rozsupłać jak nić? Klubowiczki DKK w Paterku znalazły odpowiedź w książce Agnieszki Krawczyk

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się w październikowe popołudnie w bibliotece, by podyskutować o ostatnio przeczytanej książce. Była to powieść Agnieszki Krawczyk pt.”Splatane ścieżki”.

Głównymi bohaterkami książki są Klaudyna – właścicielka pasmanterii oraz jej siostrzenica Monika. Jedna z nich boryka się  z problemami teraźniejszości, druga natomiast nie potrafi zamknąć przeszłości i tkwi we wspomnieniach, które sprawiły że jej życie stanęło w miejscu. Obie jednak mają pasje, których realizacja pozwala na oderwanie się od problemów. Monika jest dziennikarka telewizyjną, która uwielbia swoją pracę i poświęca się jej bez reszty. Klaudyna w swoim sklepie prowadzi klub „Splątana Nitka”. Spotykają się w nim okoliczni mieszkańcy – miłośnicy szydełkowania. Każdy z nich ma swoją historię, różnią się temperamentem oraz sposobem na życie, ale potrafią się wspierać. Szczere rozmowy i wspólne spędzanie czasu z innymi mają tu nieocenioną wartość. I chociaż losy głównych bohaterek są jak poplątane nitki to dzięki wsparciu i radom przyjaciół z pasmanterii obie prostują swoje splątane ścieżki życia.

Panie z DKK polecają wszystkim tą pełną życzliwości i ciepła książkę, która porwie swych czytelników w świat, w którym sąsiedzka współpraca i serdeczność mogą przenosić góry.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 18 listopada. Omawiana będzie książka Romy Ligockiej pt.”Siła rzeczy”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią