Damasławek: Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Agaty Karczewskiej z zespołem

30 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.00 w ramach Letniej Sceny Plenerowej odbędzie się koncert Agaty Karczewskiej z zespołem. Wstęp na koncert jest darmowy. Koncert w reżimie sanitarnym, uczestnicy obowiązkowo muszą posiadać maseczki.

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country.
29 marca br. ukazał się jej debiutancki album „I’m Not Good at Having Fun”. Płyta ta to 11 osobistych utworów utrzymanych w gitarowej stylistyce indie folku i alternatywnego country. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa.
Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym. Album promuje singiel Fool, który brzmieniowo utrzymany jest w kowbojskiej stylistyce klasycznego country i w ironicznym tonie opowiada o różnego rodzaju życiowych rozczarowaniach.
Szersza publiczność poznała Agatę Karczewską za sprawą telewizyjnego Idola. W 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana You’re Not So Special. Od momentu jej wydania Agata zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Karczewska pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu,
Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter ŁódźFestiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji. W tym roku Agata została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues.
GOK Damasławek