Dbają o bezpieczeństwo uczniów

Od września w Kcyni przy ulicy Bolesława Pobożnego w budynku byłego liceum funkcjonuje Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego. W murach szkoły uczą się uczniowie klas IV-VIII. Podczas kulminacyjnych godzin rozpoczęcia i zakończenia lekcji zdecydowania wzrósł ruch osób pieszych. W okolicach szkoły jest jedno z największych skrzyżowań dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Staramy się zrobić wszystko aby zapewnić bezpieczną drogę do szkoły naszym uczniom. Uczniowie mieszkający poza Kcynią dowożeni są autobusami szkolnymi. O bezpieczeństwo uczniów miejskich dbają tzw. „Stopki’. Osoby te kierują ruchem osób pieszych na przejściach dla pieszych przy rondzie. Mamy też wsparcie z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, której funcjonariusze monitorują ruch przy szkołach – powiedział Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Wszyscy pracownicy obsługi szkoły zostali przeszkoleni w bydgoskim WORD więc nawet w przypadku choroby którejś z pań „stopek”mamy pełne zabezpieczenie. Dla szkoły bezpieczeństwo dzieci to absolutny priorytet.– podkreślił Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni Michał Poczobutt.

Apelujemy także do naszych czytelników. Większość z nas jest też kierowcami i wiemy, że okolice ronda w Kcyni to teraz teren, gdzie pojawiło się dużo młodzieży. Warto choćby przez chwilę zwolnić tuż po opuszczeniu ronda skupić się na przejściach dla pieszych. Wszystko po to abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo uczniów pobliskiej szkoły oraz swoje.

tekst i fot. Robert Koniec