Dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców

Maseczki ochronne dla mieszkańców regionu, które przekażemy samorządom lokalnym, i ośrodki wytchnieniowe dla walczących z epidemią – Urząd Marszałkowski inicjuje i realizuje kolejne projekty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Maseczki ochronne

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych rozpoczęły produkcję maseczek ochronnych. Nowy produkt to maseczki typu drugiego, które nie przepuszczają 99% bakterii i wirusów. Urząd Marszałkowski zakupi je od firmy, a następnie, w oparciu o zapotrzebowania zgłaszane przez samorządy terytorialne, rozdystrybuuje na poszczególne jednostki. Do tej pory w perspektywie trzech miesięcy, otrzymaliśmy zapotrzebowanie na blisko 200 tysięcy maseczek.

– Poprosiliśmy samorządy terytorialne o podanie zapotrzebowania na maseczki ochronne w trzech perspektywach czasowych: tygodnia, miesiąca i trzech miesięcy. Ich dostawa nie będzie więc jednorazową pomocą. – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Samorządy, które nie wysłały jeszcze zgłoszeń  mogą kierować informacje o zapotrzebowaniu na adres mailowy sekretariatu Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego: pg.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl

Ośrodki wytchnieniowe

Urząd Marszałkowski opracowuje koncepcję funkcjonowania tzw. ośrodków wytchnieniowych. Oferta będzie skierowana do osób, które walczą z epidemią, przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. W ramach projektu zostaną udostępnione dwie placówki – ośrodek „Wilga” w Górznie” i „Daglezja” w Przysieku

Beata Krzemińska – rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl