Dezynfekcja pieniędzy – kolejny sposób przestępców na zdobycie gotówki

Przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby, by się wzbogacić. W dobie panującej pandemii na stratę gotówki narażone są szczególnie osoby w podeszłym wieku, które w obawie o swoje zdrowie postępują zgodnie z instrukcjami przestępców i tracą swoje oszczędności. Policjanci powiatu nakielskiego apelują o ostrożność.

O wielu metodach, jakie wykorzystują oszuści w swej przestępczej działalności była już mowa. Oszustwa metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta” w dalszym ciągu są wykorzystywane przez przestępców do szybkiego zdobycia gotówki.

Jednak w czasie panującej pandemii coraz popularniejszą staje się metoda polegająca na przekazaniu zgromadzonej gotówki do dezynfekcji. Najbardziej zagrożeni są Seniorzy, dlatego też policjanci powiatu nakielskiego apelują do mieszkańców, by rozmawiali z osobami starszymi ze swoich rodzin i przestrzegali ich przed tego typu przestępstwami. Warto uświadamiać Seniorom, że ani policja, ani żadna inna instytucja nie prowadzi tego typu działań i nie prosi o gotówkę, która ma zostać poddana dezynfekcji.

Jedynie ostrożność Seniorów może uchronić ich przed stratą oszczędności. W przypadku pojawienia się tego typu propozycji należy niezwłocznie kontaktować się z mundurowymi pod numerami alarmowymi.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne