Discovery Channel pokaże szczegóły startu historycznej misji kosmicznej SpaceX i NASA!

Już 10 czerwca 2020 roku o godz. 23:00 Discovery Channel wyemituje dokument „Amerykański powrót w kosmos” o najgłośniejszej misji kosmicznej ostatnich lat – DEMO-2. Materiał pokaże kulisy startu statku kosmicznego „Crew Dragon” z soboty 30 maja, pierwszego załogowego lotu z terenu USA od blisko dekady. Co więcej, stacja udostępnia unikalne nagrania z tego wydarzenia.

Po latach przygotowań i testów, wspólny projekt firmy Elona Muska SpaceX oraz Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA zakończył się w sobotę, 30 maja wielkim sukcesem. Po niemal 10-letniej przerwie z terenu USA wystartował pierwszy załogowy lot w kosmos. Rakieta „Falcoon 9” o godz. 21:22 czasu polskiego ruszyła w podróż z przylądka Canaveral na Florydzie. Na pokładzie statku znajduje się dwóch amerykańskich astronautów – Robert Behnken i Douglas Hurley.
Program „Amerykański powrót w kosmos” przybliża szczegóły tej wyjątkowej misji. Zawiera też komentarze astronautów, inżynierów i ekspertów oraz unikalną relację z odpalenia rakiety i jej lotu na orbitę.
Premiera dokumentu „Amerykański powrót w kosmos” już w środę, 10 czerwca o godzinie 23:00 tylko na Discovery Channel! 
Jednocześnie Discovery Channel udostępnia mediom wyjątkowe nagranie ze startu rakiety „Falcoon 9” oraz krótki wywiad z Elonem Muskiem – do pobrania w serwisie zdjęciowym x-news. Z materiałów można korzystać do celów redakcyjnych, oznaczając źródło: Discovery Channel.

Marta Jerzykowska – Player.pl, Discovery Channel, DTX, Discovery Historia, Animal Planet, SCI Discovery Science, ID