Dni Mroczy 2019 – Dzień 3. Wystąpił zespół De Mono

W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku minęło dokładnie 626. od kiedy Mroczy zostały nadane prawa miejskie. Z tej okazji pod pomnikiem króla Jagiełły zostały złożone okolicznościowe wiązanki kwiatów. Uczestniczyły w tym delegacje z Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy w osobach : Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Leszka Klesińskiego, Sekretarza Miasta i Gminy Mrocza – Zygmunta Gliszczyńskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosława Okonka, oraz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – w osobie Dominiki Turek.

Po tej oficjalnej części przeszliśmy do części sportowej. Z rynku wystartował rajd rolkowy prowadzony przez Andrzeja Brzóskę. Uczestniczyło w nim 31 osób. Po zakończonym rajdzie odbyły się zawody rolkowe. Kaidy uczestnik otrzymał medal, a zwycięzcy upominki. Medale wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera – Łukasz Schreiber, który zawitał do Mroczy świętować razem z nami ten szczególny dzień.

W trakcie gdy trwa rajd z rynku w Mroczy prowadzona była audycja na żywo z Radia Nakło. W trakcie jej trwania przeprowadzono wiele wywiadów z osobami powiązanymi z Mroczą, przeprowadzono także wywiad z Panem Schreiberem.

Wkrótce później nastał czas na występ gwiazdy wieczoru – Zespół DE MONO. Zgromadzona publiczność bardzo dobrze bawiła się śpiewając razem z zespołem.

Po zakończonym koncercie rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez Marcina Małeckiego.

Ewelina Musiał – UMiG Mrocza