Dobry występ siatkarzy NTS-u w GRAN Lidze Młodzików w Toruniu

Po przegranym w ubiegłym tygodniu turnieju młodzicy NTS-u zagrali dzisiaj w II lidze GRAN Ligi Młodzików. Gospodarzem turnieju był toruński AZS OŚ, który gościł TS Koset Grudziądz, KS Stal Grudziądz i NTS Trójka Nakło. Najlepiej zagrali nakielanie, którzy za tydzień wrócą do I ligi.

W pierwszym meczu NTS zmierzył się z AZS-em. Po wyrównanym początku  (3:3, 5:5, 8:8) siatkarze NTS-u zaczęli zdobywać punkty seryjnie wychodząc na prowadzenie 12:8, 16:9 i 21:11. Kilka błędów w końcówce sprawiło, że AZS odrobił część strat i ostatecznie przegrał do 17.
W drugim secie od remisu 11:11 Nakło zdobyło 6 kolejnych punktów (17:11) dając szansę zmiennikom na zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku. W końcówce nie wszystko wychodziło, (18:12, 18:17, 23:21), ale ostatecznie nakielanie wygrali 25:21.

W drugim meczu zawodnicy z Nakła wyszli na boisko skoncentrowani i po wyrównanym początku (9:9) wypracowali sobie dużą przewagę (12:9, 16:10) kontrolując do końca przebieg seta.
W drugim secie Grudziądz wygrywał 5:3, ale już po chwili było6:5 i 10:6 dla nakielan. W dalszej części seta przewaga NTS-u się powiększała (20:10), i po wyrównanej końcówce na tablicy pojawił się wynik 25:19.
Taki wynik dał siatkarzom z Nakła awans do I ligi, w której za tydzień zmierzą się z dwoma zespołami Chemika.

NTS Trójka Nakło – AZS OŚ Toruń 2:0 (25:18, 25:21)
NTS Trójka Nakło – TS Koset Grudziądz 2:0 (25:17, 25:19)