Domowa plantacja marihuany w Mroczy zlikwidowana

Zarzuty za uprawę marihuany usłyszał 35-letni mieszkaniec Mroczy po tym, jak w użytkowanej przez niego piwnicy mundurowi odkryli plantację konopi. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono też prawie 60g suszu. Podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

W miniony piątek (10.04.20) nakielscy i mroteccy mundurowi wykonywali czynności z 35-latkiem zatrzymanym w związku z posiadaniem niewielkich ilości marihuany oraz amfetaminy. Wyjaśniając, skąd mieszkaniec Mroczy miał narkotyki, mundurowi dokładnie sprawdzili użytkowane przez niego pomieszczenia.

Szybko okazało się, że była to słuszna decyzja. W jego mieszkaniu znaleziono prawie 60 gramów suszu, a w użytkowanej przez podejrzanego piwnicy mundurowi natrafili na specjalny namiot wyposażony w wentylator z czujnikiem temperatury oraz lampę. W tak przygotowanych warunkach rosło 20 krzaków konopi.

Jeszcze tego samego dnia domowa plantacja została zabezpieczona, a jej właściciel przesłuchany. Mieszkaniec Mroczy usłyszał zarzuty za uprawę konopi oraz za posiadanie suszu. 35-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią